عمو پورنگ ( داريوش فرضيايي )

وبلاگ گروهی از علاقمندان عمو پورنگ ( داریوش فرضیایی )

داریوش فرضیایی ( عموپورنگ ) مجددا زنده به تلویزیون می‌آید

لینک مطلب:

سری جدید برنامه‌ی «عمو پورنگ» پس از پایان سال تحصیلی پخش می‌شود.

مسلم آقاجان زاده ـ تهیه‌کننده این برنامه ـ در گفت‌وگویی با ایسنا در پاسخ به پرسشی درباره‌ی تولید و پخش سری جدید برنامه‌ی «عمو پورنگ»، خاطرنشان کرد: این برنامه پس از امتحانات پایان سال با فرم و ساختاری جدید به روی آنتن می‌رود.

وی تاکید کرد که سری جدید برنامه «عمو پورنگ» به صورت زنده پخش می‌شود و همانند گذشته از شبکه اول سیما پخش خواهد شد

  
نویسنده : مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi ; ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱۳


پراگ

ر

 

سلام.با عرض معذرت به خاطر تاخیر چند روزه ای که به دلیل مسافرت های عید بود.این خبر رو هم با تاخیر تقریبا 20 روزه دارم براتون می نویسم.در روز 8 فروردین سال 1388 عمو پورنگ و امیر محمد مراسمی به مناسبت عید نوروز برای ایرانیان عزیز مقیم کشور چک برگزار کردند که مورد استقبال کم نظیر هم وطنانمان قرار گرفت.

  
نویسنده : ... ; ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥
تگ ها :


 

پاسخ عموپورنگ به شایعات
سرگرمی - مطالب جالب

شفاف: این بزرگ‌ترها هستند که می‌خواهند با کج‌ذهنی‌هایشان بچه‌ها را هم به دنیای سیاه خود بکشانند. هیچ‌کدام از بچه‌ها کوچک‌ترین حرف زشت و بی‌ربط و اشتباهی نزدند. یک بار می‌گویند عموپورنگ مرده. یک بار می‌گویند مریض‌ شده و دارد می‌میرد. دفعه بعد می‌گویند با فلانی ازدواج کرده و هزار و یک شایعه دیگر.

عمو پورنگ تمامی شایعات درباره اتفاقات خاص درباره برنامه اش را تکذیب کرد و گفت: هیچ بچه ای حرف بی ربطی نزده است.

داریوش فرضیایی در گفتگو با نشریه ایران دخت با بیان اینکه هیچ‌کسی پیدا نمی‌شود که بگوید آن برنامه بخصوص را دیده تاکید می کند: اصلا چنین برنامه‌ای وجود خارجی ندارد.

بنابراین گزارش عموپورنگ قرار است در قالب برنامه جدیدی به تلویزیون بازگردد در ادامه می افزاید: من با افتخار اعلام می‌کنم که برنامه زنده عموپورنگ هیچ حاشیه‌ای نداشته است. یکی از اهداف من در برنامه‌ام این بوده که به بچه‌ها یاد بدهم چه طور می‌توانند خوب حرف بزنند و شوخی کنند؛ آن هم با در نظر گرفتن «ادب».

وی می افزاید: بچه‌هایی که با برنامه من تماس گرفتند و در مسابقه شرکت کردند، آن قدر با ادب بودند که می‌توانم بگویم در مواردی نقش معلم من را بازی می‌کردند.

فرضایی تاکید می کند: هیچ‌کدام از بچه‌هایی که در طول برنامه با من تماس می‌گرفتند، کوچک‌ترین حرف زشت و بی‌ربط و اشتباهی نزدند.

عموپورنگ تاکید می کند: من معتقدم نباید با بچه‌ها مثل بزرگ‌ترها برخورد کرد و آن‌ها را وارد مسائل بی‌اساس کرد. این بزرگ‌ترها هستند که می‌خواهند با کج‌ذهنی‌هایشان بچه‌ها را هم به دنیای سیاه خود بکشانند. خوشبختانه قاطی کار آدم بزرگ‌ها نیستم که از حاشیه‌ها بترسم. هرچند هیچ حاشیه‌ای اطراف برنامه من نبوده است.

وی درباره شایعه خاصی که اخیرا درباره برنامه وی درست شده است می گوید: ببینید این‌ها همه ساخته و پرداخته ذهن برخی افراد است. بهتر بگویم شایعه است. جالب اینجاست که چند وقت پیش از اینکه این پرت و پلاها بر سر زبان‌ها بیافتد، لطیفه‌اش را برای خود من به صورت پیام کوتاه فرستادند.

به گزارش شفاف فرضایی در ادامه می افزاید: این شایعات برای آدم‌هایی که می‌خواهند خاص باشند عادی است. من هم از اول عموپورنگ نبودم. زحمت کشیدم تا یک کار شیک تحویل بچه‌ها بدهم. به آدم‌های خاص متلک‌های خاص هم می‌اندازند. یک بار می‌گویند عموپورنگ مرده. یک بار می‌گویند مریض‌ شده و دارد می‌میرد. دفعه بعد می‌گویند با فلانی ازدواج کرده و هزار و یک شایعه دیگر.

عمو گورنگ در ادامه با انتقاد از شایعه سازان می گوید: اما سوال من این است که چرا در این بین باید بچه‌ها قربانی شوند. آن هم سر مساله‌ای که اصلاً اتفاق نیافتاده. شما بروید از مردم بپرسید این شایعه‌ای که ساخته شده را دیده‌اند. یعنی برنامه «مورد دار»ی را از عموپورنگ با چشمان خودشان دیده‌اند. مطمئن باشید که هیچ‌کسی پیدا نمی‌شود که بگوید چنین برنامه‌ای را دیده‌ام. می‌دانید چرا؟ چون چنین برنامه‌ای اصلاً وجود خارجی ندارد.

قرضایی در ادامه با ذکر محاسن برنامه زنده می گوید: زیبایی برنامه زنده این است که صداقت کلام در آن محسوس است. در برنامه عمو پورنگ هم همین مورد باعث جذاب‌تر شدن پروژه می‌شد

  
نویسنده : ... ; ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥
تگ ها :


 

برنامه متنوع عموپورنگ قسمت بعدی این مراسم بود که یک ساعت و بیست دقیقه به طول انجامید و علاوه بر کودکان و نوجوانان مورد توجه و عنایت تمامی حاضران قرار گرفت و به طور مکرر مورد تشویق حضار واقع شد و فضایی آکنده از عشق به میهن و سرور و شادی در سالن حاکم گشت

  
نویسنده : ... ; ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥
تگ ها :


از تابستان سال جاری،

تهیه‌کننده عمو پورنگ: امیرمحمد پدیده بود
در صحبت‌هایی که با مخاطبان برنامه عمو پورنگ در شهرهای مختلف اروپا داشتم؛ آنها معتقد بودند که امیرمحمد پدیده این برنامه بوده است.
ایرنا: تهیه‌کننده عمو پورنگ گفت: در صحبت‌هایی که با مخاطبان برنامه عمو پورنگ در شهرهای مختلف اروپا داشتم؛ آنها معتقد بودند که امیرمحمد پدیده این برنامه بوده است.قهقهه

مسلم آقاجان زاده تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی عمو پورنگ درباره سفر کاروان این برنامه به شهرهای اروپایی اظهار داشت: سفر کاروان چهار نفره عوامل برنامه عمو پورنگ به اروپا از روز 29 اسفند ماه سال گذشته با سفر به شهر رم ایتالیا آغاز شد.

آقاجان ‌زاده افزود: در روز یکم فروردین ماه سال‌جاری به دعوت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا، عمو پورنگ و امیر محمد در یک سالن تئاتر به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه تمام حضار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کاروان عوامل مجموعه عمو پورنگ در روز دوم فروردین به میلان رسید، گفت: به دعوت سرکنسول ایران در میلان، در یکی از بهترین سالن‌های تئاتر این شهر که گنجایش 1500 مخاطب را داشت، برنامه عمو پورنگ به اجرا در آمد که ایرانیان در این شهر به تشویق عوامل برنامه پرداختند.

تهیه‌کننده عمو پورنگ در ادامه به سفر عوامل این برنامه به شهر وین اتریش اشاره کرد و اظهار داشت: روز چهارم فروردین به دعوت ابراهیم شیبانی سفیر ایران در این کشور، در شهر وین برنامه عمو پورنگ به اجرا در آمد که با استقبال گرم ایرانیان این شهر مواجه شد.

آقاجان ‌زاده تصریح کرد: به اعتقاد بسیاری از ایرانیان در وین، اجرای برنامه عمو پورنگ در این شهر که با استقبال فراوانی روبه‌رو شد؛ در چهار سال گذشته بی‌سابقه بود و در سالیان اخیر برنامه دیگری نتوانسته بود تا این حد به نیازهای ایرانیان در وین پاسخ دهد.

وی به آخرین بخش سفر اروپایی عوامل برنامه عمو پورنگ اشاره کرد و گفت: در روز هشتم فروردین از وین با قطار به شهر پراگ پایتخت کشور چک رفتیم و در هتل "پراوا" این شهر مراسم باشکوهی برگزار کردیم که در نوع خود بی‌سابقه بود.

کاروان عوامل برنامه عمو پورنگ، روز دهم فروردین ماه سال جاری به کشور بازگشت.

آخرین قسمت برنامه تلویزیونی عمو پورنگ، 27 اسفند ماه سال گذشته از شبکه اول سیما پخش شد. این برنامه در گروه کودک و نوجوان این شبکه ساخته شده بود. قرار است از تابستان سال جاری، برنامه عمو پورنگ با شکلی جدید تهیه شود

  
نویسنده : ... ; ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥
تگ ها :


6 فررورددین


به مناسبت عید نوروز گروههای مختلفی از هنرمندان کشور راهی خارج از کشور می شوند تا یاد ایران و ایرانی را در دلها زنده کنند، غم غربت را از دلهای ایرانی ها بزدایند و خوب در سایه این برنامه ها این امکان فراهم می آید تا  ایرانیها از طیفهای مختلف به این بهانه دور هم جمع شوند... به نظر من مهمترین و موثرترین کاری که رایزنیهای فرهنگی ایران در خارج از کشور می کنند تدارک چنین برنامه هایی به همراه برگزاری هفته فرهنگی و هفته فیلم در خارج از کشور است. بگذریم

شب گذشته برنامه گروه عمو پورنگ و همچنین گروه مختاباد در شهر تاریخی وین تدارک دیده شده بود. خوب، امیرپارسا بسیار مشتاق بود که در این برنامه شرکت کند و من هم ترتیب کارها را به شکلی دادم که بتوانم آنها را به این مراسم ببرم. آنقدر شلوغ شد که من و امیرپارسا تصمیم گرفتیم جای خودمان را به کسانی که ایستادن برایشان مشکل بود بدهیم و ته سالن بایستیم. برنامه عمو پورنگ و امیرمحمد شروع شد. هنوز دقایقی از برنامه نگذشته بود که خنده های شدید امیرپارسا توجهم را جلب کرد.خنده های از ته دل امیرپارسا واقعا مرا خوشحال کرد. این خنده و شادی به امیرپارسا و کودکان ختم نمیشد. عمو پورنگ با نبوغ  و خلاقیتی که در اجرا داشت، مرا که اصولاٌ در ارزیابی اجرای مجریان و هنرمندان تلویزیونی بسیار سختگیر هستم را بیش از انتظار راضی کرد. عمو پورنگ بچه ها واقعاٌ میتواند کودک و بزرگ را از ته دل بخنداند. 

در هتلی که نزدیک به ۵ ماه هست به حالت موقت ساکن هستیم گروههای هنرمندان ایرانی نیز اقامت داشتند. در شب آخر به اتاق داریوش فرضیایی یا همان عمو پورنگ محبوب بچه ها زنگ زدم و گفتم ما هم یکی از ساکنان هتل هستیم و بچه ها قصد دارند به دیدن شما بیایند.  او علیرغم خستگی زیاد، به گرمی استقبال کرد و بچه ها را به دیدنش بردم. خوب راستش اعتراف میکنم هیچوقت فکر نمیکردم او در خارج از قالب هنری خودش هم  اینقدر مرد با محبت، خونگرم، متواضع و بی آلایشی باشد. به نظر من مهمترین عامل موفقیت و پیشرفت عمو پورنگ و محبوبیت وی بخاطر همین نوع رفتار و شیوه اخلاقی پسندیده اش است. بهرحال امیر محمد عزیز هم که بخاطر تراکم برنامه ها  خستگی از ظاهرش هویدا بود با ادب و متانت همراه عمو پورنگ در کنارمان بود و محبت خاصی به صدرا کوچولوی ما داشت. بعد از صحبت کوتاهی در خصوص خودمان و وین و برنامه بعدی اش در پراگ، امیرپارسا و صدرا در همان محل لابی کوچک هتل با آنها چند عکس یادگاری گرفتند که با آن برگ دیگری از خاطرات امیرپارسا در این بهار طبیعت به شیرینی ورق بخورد و ماندگار گردد.

  
نویسنده : ... ; ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱
تگ ها :