عمو پورنگ ( داريوش فرضيايي )

وبلاگ گروهی از علاقمندان عمو پورنگ ( داریوش فرضیایی )

یک روز خاطره انگیز!

قرار بود هفت- هشت روز دیگر بیاید اما وقتی خبر نگار هنری مان -مریم احمدی- به او خبر داد که دکتر فتح اله زاده بزودی مسافر مکه و خانه خداست، گفت فردا صبح ساعت ١١ می آیم. داریوش فرضیایی - عمو پورنگ محبوب بچه ها- را میگویم که روز ۴شنبه  ششم آذر راس ساعت ١١ صبح با چهره ای متبسم و شاد به همراه مسلم آقاجانزاده تهیه کننده برنامه هایش به دفتر مجله آمد. خوش قولی اش متعجبمان کرد، چون هنرمند ها و فوتبالیستهای زیادی را دیده ایم که بی بهانه و با بهانه سر قرار حاضر نمیشوند و یا حد اقل یکی- دوساعت دیر می آیند.

کارمندان مجله که میدانستند عمو پورنگ مجری برنامه پر طرفدار کودک شبکه ١ می‌‌ آید، بچه هایشان را با خود آورده بودند. روز خوب و خاطره انگیزی بود. بچه ها حسابی ذوق کرده بودند و تا میتوانستند با عمو پورنگ عکس یادگاری گرفتند و از سر و کولش بالا رفتند.

عمو پورنگ عاشق بچه هاست و به عشق آنها یک دم از کار و فعالیت و آموختن باز نمی ماند. او به سردبیر مجله - دکتر مهدیزاده- گفت :" اگر بعد از ظهر در تلویزیون برنامه زنده نداشتم تا غروب اینجا میماندم "

فرضیایی به مادرش  فوق العاده احترام میگذارد و از او به نیکی یاد میکند و میگوید هر چه دارم از دعای خیر مادرم است. او که با مادرش در حوالی خیابان پیروزی تهران زندگی میکند، خودش را گم نکرده و معتقد است: " انسان باید صداقت و تعهد و ظرفیت داشته باشد تا در دل مردم جای گیرد و جاودانه شود." کار کردن برای بچه ها حس و حال خاصی میخواهد. در روزگاری که خیلی ها تنگ حوصله اند و به اندک مشکلی عصبی میشوند شاد بودن و حوصله بچه ها را داشتن و نازشان را خریدن هنر است. هنری که هر کسی آنرا ندارد. عمو پورنگ با آنکه مجرد استو هنوز احساس پدر بودن را تجربه نکرده، اما طوری با عشق و علاقه با بچه ها رفتار میکندکه گویی همه آنها جگر گوشه های او هستند. در طول ٢ ساعتی که در دفتر مجله بود، بارها بچه ها را بوسید و در آغوش گرفت و سر به سرشان گذاشت و با هرکدام که خواستند عکس یادگاری گرفت و خم به ابرو نیاورد.

داریوش فرضیایی(عمو پورنگ) ٣۵ سال دارد، اما مثل بچه ها شاد و سر زنده است. انگار نه انگار که در زندگی شخصی و حرفه اش مشکلاتی وجود دارد. او میگوید اگر بچه ها روزی مرا دوست نداشته باشند ، نمیدانم چه بلایی سرم می آید. حدود ۶ سال است که برای بچه ها نقش عمو پورنگ مهربان را بازی میکند  و بدون ادا و اطوار های حرفه ای ساده و صمیمانه با آنها ارتباط برقرار می کند. او عاشق دنیای کودکان است و میگوید وقتی میان بچه ها هستم حس میکنم با پاکترین و نجیب ترین موجودات نشست و برخاست دارم.

کودک درون عمو پورنگ بشدت بیدار و فعال است ، به طوری که مادرش به او میگوید پس تو کی میخواهی بزرگ شوی؟ کی میخواهی دست از سر دنیای بچه ها برداری؟

اما راستش ما بزرگتر ها و بچه ها دلمان نمیخواهد عمو پورنگ از دنیای کودکانه خود بیرون بیادی. اگر عمو پورنگ نباشد ، اگر سر به سر بچه ها نگذارد و آنها را از ته دل نخنداند، آنها دلشان میگیرد .

او یک مجری موفق . مردمی است . کسی که کار و حرفه را با عشق و تواضع آمیخته است و اگر چه روز به روز از نردبانهای شهرت و محبوبیت بیشتر بالا میرود ، اما یک لحظه خدا را فراموش نمیکند.

گزارش از فرزاد آهنگ

  
نویسنده : زینب ; ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۸
تگ ها :