12 ابان87

مردمک

مرکز تحقیقات صدا و سیما به تازگی اعلام کرد که برنامه «عمو پورنگ» محبوب‌ترین برنامه کودکان است.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد کودکان بعد از برنامه عمو پورنگ به ترتیب به برنامه‌های «رنگین کمان»، «تماشاخانه» و «دوستان فیتیله‌ای» علاقه دارند.

همچنین نتایج این نظرسنجی که شهریور ماه انجام شده نشان می‌دهد کودکان بیش از پنج ساعت در شبانه‌روز برنامه‌های سیما را تماشا کرده‌اند و 80 درصد آنها هر روز پای تلویزیون نشسته‌اند. بر اساس این نظرسنجی 38 درصد از مادران و 24 درصد از پدران نیز کودکان خود را در تماشای برنامه‌های تلویزیون همراهی کرده‌اند.

داریوش فرضیایی و برنامه عموپورنگ

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) مرداد 1352 در تهران متولد شد. او  در رشته تجربی دیپلم گرفته و در دانشگاه در رشته گرافیک به تحصیل پرداخت.

فرضیایی سپس کارش‌ را با رادیو از سال‌ 73 با نقش‌ ننه‌ بلقیس‌ در برنامه‌ «عصر جمعه‌ با رادیو» شروع‌ کرد، و بعد با گزارش‌های‌ رادیویی‌اش‌ معروف‌ شد.

پس‌ از آن‌ با برنامه‌ «پورنگ‌ و تورنگ» به‌ شبکه‌ اول‌ آمد و از همان‌ جا اسم‌ پورنگ‌ به رویش‌ ماندگار شد.

پس از موفقیت برنامه عموپورنگ، کاراکتر جدیدی به این برنامه اضافه شد. امیر محمد متقیان که یک دانش آموز دبستانی است که با شیطنت‌های کودکانه خود با عموپورنگ اجرای برنامه می پردازد.

موفقیت برنامه عمو پورنگ

برنامه عمو پورنگ یک جنگ تلوزیونی شاد برای کودکان است که درآن دو کاراکتر عموپورنگ و امیرمحمد موسیقی و آواز و همچنین مسابقات زنده تلوزیونی با حضور کودکان برگزار می‌کنند. در خلال بازی‌ها و شیطنت‌های کودکانه اصول و مسایل تربیتی نیز به کودکان آموزش داده می‌شود.

این برنامه علاوه بر استفاده از مجری مناسب، از دکور، مسابقات کامپیوتری، شعر و سرود به خوبی بهره‌ برده است. همه این عوامل باعث شده تا این برنامه پرمخاطب شود.

پس از وقفه ای که در سال 1383 در پخش این مجموعه به علت ....بیماری  بررادر داریوش فرضیایی پدید آمد، بچه‌ها به حدی ابراز ناراحتی کرده و تلفن‌های سازمان صدا و سیما را اشغال کردند که مسئولین مجبور شدند تا در دو- سه بخش خبری خبری سازمان از جمله اخبار شبانگاهی و اخبار جوانه‌ها اعلام کنند که عمو پورنگ مجددا برمی‌گردد و در حال استراحت است.

همچنین در سال 1383 در نظر سنجی دیگری داریوش فرضیایی در کنار محمد حسین حسینی و عادل فردوسی‌پور به عنوان یکی از سه مجری برتر صداو سیما معرفی شد.

چ

 

عمو پورنگ، عکس از فارس

/ 4 نظر / 15 بازدید
پریا

سلام ازت خواهش می کنم که یه فکری به حال ای وبلاگت بکنی. خداییش خیلی ... باااااااااااااااااااابااااااااااااااااااااااااااای.

م

چه خوب بود به ما سربزن[خداحافظ] http://www.mohammadmahdi1380.mihanblog.com/

زهرا14ساله

واقعاآفرین باباعجب برنامه ای دارین که نمونش اصلا تو دنیا نیست آآآآآآفففففرررریییییننننن[دست] بوس بوس بای بای