کلاه به سرهای معروف

کلاه به سرهای معروف

وقتی صحبت از کلاه می شود، یاد فیلم های سیاه و سفید خارجی می افتم که همه خانم ها و آقایان بازیگر کلاه داشتند. شاید یکی از معروف ترین چهره های سینمایی آن دوران که در همه فیلم هایش او را با کلاه و عصا دیده ایم «چارلی چاپین» باشد. چارلی چاپین بیست و دو سال تمام (قابل توجه کسانی که دنبال اصلاح الگوی مصرف می گردند) از کلاه معروفش استفاده کرده و بلاخره این عصا و کلاه در یکی از حراجی ها به قیمت ١۵٠ هزار پوند فروخته شده است.

نوع کلاهی که چارلی چاپین به سر می گذاشت حتما یادتان هست.همین نوع کلاه را با «لورل و هاردی» به یاد داریم. در بعضی از صحنه ها لورل و هاردی با اشتباهی که در به سر گذاشتن کلاه یکدیگر می کردند و قیافه بامزه ای که لورل بعد از تشر هاردی به خود می گرفت، موجب خنده مخاطبان خود می شدند.

کلاه لورل بعدها در حراجی کریستی نیویورک تا سی هزار دلار ارزش گذاری شده بود. یکی دیگر از کمدین هایی که او را با کلاه به خاطر می آوریم ولی با کلاهی متفاوت تر «هارولد لوید» است. اغلب مردم او را با عینک گرد و کلاه حصیری که از ساعت یک برج بلند آویزان شده و به طور خطرناکی از عقربه های ساعت آویزان شده می شناسند. در بین قهرمانان سینمایی «زورو» با کلاه و نقابش محبوبیت زیادی دارد. کلاهی که زورو را با آن دیده ایم کلاه معروف اسپانیایی است که سمبل کشور اسپانیا محسوب می شود.

از دیگر شخصیت هایی که در فیلم ها و کارتون ها آنها را با کلاه به یاد داریم، ایندیانا جونز، لوک خوش شانس، رابین هود، پینوکیو، هری پاتر با کلاه جادوگری اش، و یکی در کارتون وایکینگها، بابا لنگ دراز معروف با سایه ای که کلاه بلند و عصا دارد، بابانوئل هایی که همیشه با کلاه های قرمز خمیده در بین کارآگاه های مشهور سینما، شرلوک هولمز با کلاه دولبه یا شکاری اش و کارآگاه گجت با کلاه طوسی اش فراموش نشدنی هستند.

دربین شخصیت های سینمایی ایرانی کلاه قرمزی و پسر خاله در بین دوست داشتنی ها جای می گیرند. و در بین مجریان گروه کودک، «عموپورنگ» با کلاه های رنگی خود و لباس های رنگارنگ و راه راه، برای همیشه در ذهن ها ماندگار شد. پوشش و کلاهی که باعث شد تا دیگر مجریان کودک نیز از آن استفاده کنند.

امیر کبیر با کلاه بلندش، ستارخان و باقرخان با کلاه نمدیشان، شهریار با کلاه بافتنی اش، صمد بهرنگی با کلاه پشمی اش، حسن رشدیه با کلاه پهلوی اش و حاجی فیروز با کلاه قرمزش جز اسطوره هایی هستند که هرگز از ذهن ها پاک نخواهند شد.

/ 13 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
متین

عمو شمارتان رابمنبدهید

محسن

عموشماره ----------------------------------------------------------------------------------------09138551340

کیر کلفت

تو کس مدیر وبلاگ

احسان

عمو شمارتون رو به وبم بدین ؟

دوست دارم عمو جون

امیر رضوانی

سلام عمو پورنگ , می خواستم ببینم که اول خودت جواب مرا میدهی ؟

مائده رستمی

سلام : عمو چرا دیگه توی تلوزیون نمی یاید؟

ناشناس

میشه بگین عمو پورنگ کی میاد دوباره تو تلویزیون؟[سوال]خواهشا بگین[نگران]

ناشناس

میشه بگین عمو پورنگ کی میاد دوباره تو تلویزیون؟[سوال]خواهشا بگین[نگران]

ناشناس

میشه بگین عمو پورنگ کی میاد دوباره تو تلویزیون؟[سوال]خواهشا بگین[نگران]