تحول در برنامه های کودکان و نوجوانان

تحول در برنامه های کودکان و نوجوانان

رئیس سازمان صدا و سیما از تلاش برنامه سازان و عوامل تولید برنامه های کودک و نوجوان سیما قدردانی و بر تحول کمی و کیفی برنامه های کودک و نوجوان در رسانه ملی تاکید کرد.
ضرغامی در نشست تخصصی با برنامه سازان کودک و نوجوان و مدیران شبکه های مختلف سیما با اشاره به اهمیت ویژه و تاثیرگذاری ماندگار برنامه های کودک گفت: حوزه کودک و نوجوان از مهمترین حوزه های کار رسانه ملی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای کودکان و نوجوانان برنامه ریزی برای سلامت فردای جامعه است گفت: برنامه های کودک و نوجوان باید کاملا هدفمند، تخصصی و با همکاری کارشناسان و مشاوران با تجربه و برجسته تولید شود.

رئیس سازمان صدا و سیما خاطر نشان کرد: اگر برنامه ریزی برای کودکان و نوجوان به خوبی صورت پذیرد اهداف و آرمانهای ترسیم شده رسانه ملی به بهترین وجه محقق خواهد شد.

ضرغامی با تاکید بر بکارگیری ظرفیت و توان شبکه های رادیو و تلویزیونی استان ها برای غنا و تنوع برنامه های کودک و نوجوان گفت: برای طراحی و انتقال پیـام های متناسب آموزشی، دینی، اخلاقی و اجتماعی به کودکان باید از تمامی ساختارها برنامه سازی و ظرفیت های تخصصی استفاده کرد.

وی همچنین توجه برنامه سازان را به جایگاه کودک در برنامه های بزرگسالان مهم دانست و خاطرنشان کرد: کودکان مخاطب برنامه های بزرگسالان نیز هستند و ضمن برقراری ارتباط با شخصیت ها از آنها الگوسازی می کنند.

ضرغامی افزود: تمرکز و توجه بیشتر به تولیدات کودک و نوجوان از اولویت ها و برنامه های آینده رسانه ملی است.

برنامه سازان و تهیه کنندگان برنامه های کودک شبکه های مختلف سیما نیز در این نشست با طرح برخی مسایل و مشکلات حرفه ای خود پیشنهادهایی را برای ارتقای کیفی برنامه های کودک در رسانه ملی ارائه کردند.

رئیس سازمان صدا و سیما در پایان این نشست از تلاش عوامل تولید و هنرمندان برنامه های موفق کودک در شبکه های سیما از جمله برنامه های عموپورنگ، فیتیله، رنگین کمان، سلام بچه ها و برنامه کودک شبکه یک سیما قدردانی کرد .

۰۷ مهر ۱۳۸۷  ۱۵:۲۵   

/ 3 نظر / 129 بازدید
ژاله فرهادروش_گرگان

سلام.... چی بگم![قهر]ما میخوایم عمو باهامون صحبت کنه بیشتررررررررررررررررررررررررررررررر ما میخوایم عمو روزای شهادتم مثله قدیم برنامه داشته باشهههههههههههههه[گریه]

قاسم صباغی

سلام برنامه های کودکان و نوجوانان از نظر کمیت در تلویزیون خیلی هم زیاد است ولی از نظر کیفی باید بهبود یافته و روبه ژیشرفت داشته باشد . از جمله برنامه علمی برای این سنین خیلی کم است

نیایش

سلام خوبین من برنامه ی شما رادوست دارم واهنگ تاب تاب خمیر[خجالت][خجالت][بغل][دست]